Klapka György 1820. április 7. - 1892. május 17.
------------------------------------------------
Névadónknak az ezer szállal a Dunántúlhoz kötődő Klapka Györgyöt választottuk, aki morva származása ellenére igazi magyar hazafiként, a szabadságharc kiemelkedő tábornokaként szolgálta nemzetünket és az emigrációban sem hagyta magára magyar testvéreit. Elég, ha csak a tavaszi hadjárat megtervezésére, Komárom várának hős megvédésére gondolunk. Klapka György honvédjeivel, a világosi fegyverletétel után is hősiesen tartotta a komáromi várat, és minden erejével azon fáradozott, hogy a fegyverletételért cserében az egész országnak, az összes magyar hadseregnek adassék általános közbocsánat.
Klapka Györgyöt méltán állíthatjuk bármelyik honfitársunk elé példaképként.
-------------------------------------
Kossuth címer az egyesület jelvényében
A Kossuth címer kialakulása az 1848/1849-es szabadságharchoz köthető. 1848. december 2-án az olmützi-kiáltványra válaszul, Kossuthék eltüntetik a koronát a magyar címerből. Ezzel tiltakoztak a Habsburg-ház önkényuralma ellen. A Kossuth-címer a szabadságharc leverése után többször előkerül a magyar történelemben. Legismertebb az 1956. október 23-i forradalom, ahol a gyűlölt Rákosi-címer helyett a magyar szabadságharcosok a Kossuth-címert tették meg újra Magyarország címerének. Egyértelmű a párhuzam is, hiszen mindkét korszakban a magyar szabadságért küzdő hős, igaz magyarok választották maguknak jelképül.
2009-ben, egyesületünk alakulásának évében, az ország vezetésének idegen érdekeket szolgáló politikája ösztönzött minket is arra, hogy jelképünknek a Kossuth-címert tegyük meg.
--------------------------------------------